W dniu 29 września 2022 roku odbyła się L Sesja Rady Gminy Sławno, zwołana na wniosek Wójta Gminy Tadeusza Wojciechowskiego. W sesji uczestniczyło 14 radnych, co stanowiło kworum do podejmowania uchwał. Przewodniczący Rady powitał wszystkich obecnych, w tym Panią Skarbnik Mirosławę Śmigiel oraz Sołtysa Sołectwa Antoninów, Pana Jacka Szymczyka.
Porządek obrad obejmował:
Na początku sesji wręczono zaświadczenie o wyborze nowego Sołtysa Sołectwa Antoninów, Pana Jacka Szymczyka, który złożył ślubowanie. Wójt oraz Przewodniczący Rady podziękowali mu za podjęcie tej roli.
Pani Skarbnik omówiła wprowadzone zmiany, które obejmowały dotację w wysokości 100 000 zł na projekt utworzenia obiektu społeczno-integracyjnego w Sołectwie Ludwinów oraz środki na wypłatę dodatku węglowego. Po dyskusji, radni przeszli do głosowania. Uchwała została przyjęta jednogłośnie, 14 głosami "za".
Pani Skarbnik przedstawiła zmiany dotyczące budżetu, w tym dostosowania planu dochodów i wydatków. Po omówieniu, również ta uchwała została poddana głosowaniu i przyjęta jednogłośnie, 14 głosami "za".
W punkcie spraw różne, radni poruszyli temat opieki zdrowotnej w gminie, wskazując na jej niewystarczający poziom. Wójt Tadeusz Wojciechowski wyjaśnił, że odpowiedzialność za ośrodek zdrowia spoczywa na Starostwie Powiatowym, a gmina może jedynie wspierać te działania. Zasugerował, aby rozważyć możliwość przejęcia publicznego zakładu opieki zdrowotnej przez gminę, co mogłoby poprawić sytuację zdrowotną mieszkańców.
Radni dyskutowali także na temat dodatku węglowego, informując, że nie wszyscy, którzy złożyli wnioski, otrzymają dotacje, co wywołało niezadowolenie wśród mieszkańców. Wójt podkreślił, że korekty w składanych wnioskach były możliwe do końca sierpnia, a po tym terminie nie można już było wprowadzać zmian.
Na zakończenie sesji Wójt podziękował radnym za ich obecność i zaangażowanie, a także życzył wszystkim miłego dnia. Sesja została zamknięta.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.